O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senati

 

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Сенати аъзоларини рўйхатга олиш тўғрисида

16.01.2015

“Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисига сайлов тўғрисида”ги Ўзбекистон Республикаси Қонунининг 58 моддаси ва “Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссияси тўғрисида”ги Ўзбекистон Республикаси Қонунининг 5-моддасига мувофиқ Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссияси ҚАРОР ҚИЛАДИ:

1. 2015 йил 13-14 январь кунлари Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Сенатига ўтказилган сайлов якунлари тўғрисидаги давлат ҳокимияти вакиллик органлари депутатларининг тегишли қўшма мажлислари баённомаларига асосан қуйидагилар Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Сенати аъзолари этиб рўйхатга олинсин:

    Фамилияси, исми, отасининг исми Туғилган йили Эгаллаб турган лавозими (машғулотининг тури) Иш ва яшаш жойи
ҚОРАҚАЛПОҒИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ
1. Аннакличева Гулистан Ахмедовна 1948 “Қорақалпоғистон тонги” газетаси бош муҳаррири Нукус шаҳри
2. Атаниязова Орал Аминовна 1956 Тошкент педиатрия тиббиёт институти Нукус филиали директори Нукус шаҳри
3. Ерниязов Муса Тажетдинович 1947 Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг Раиси Нукус шаҳри
4. Матмуратов Батир Джолдасович 1960 Қорақалпоқ давлат университети маънавий-ахлоқий ва тарбия ишлари бўйича проректори Нукус шаҳри
5. Хожаниязов Гайратдин 1948 Ўзбекистон Республикаси Фанлар Академияси Қорақалпоғистон бўлими Қорақалпоқ гуманитар фанлар илмий тадқиқот институти археология бўлими мудири Нукус шаҳри
6. Эрманов Фарход Уразбоевич 1958 Беруний тумани ҳокими Беруний тумани
АНДИЖОН ВИЛОЯТИ
1. Абдурахманов Шухратбек Кушақбаевич 1969 Андижон вилояти ҳокими Андижон шаҳри
2. Мадумаров Толибжон Абдумаликович 1959 Андижон давлат университети ректори Андижон шаҳри
3. Маматкулов Шукуржон 1940 Олтинкўл иқтисодиёт коллежи директори Олтинкўл тумани
4. Тургунов Айбек Аширович 1962 Андижон олимпия заҳиралари коллежи оғир атлетика бўлими мураббийи Андижон шаҳри
5. Эргашев Авазхон Яқубжонович 1966 Қўрғонтепа тумани ҳокими Қўрғонтепа тумани
6. Юлдашева Тожибар Ўктамовна 1954 Хўжаобод тумани Шахрихонсой шаҳарча фуқаролар йиғинининг диний маърифат, маънавий-ахлоқий тарбия масалалари бўйича маслаҳатчиси Хўжаобод тумани
БУХОРО ВИЛОЯТИ
1. Бахронов Тохир Саидович 1959 “Ўзбекистон ҳаво йўллари” миллий авиакомпаниясининг Бухоро халқаро аэропорти директори Бухоро шаҳри
2. Латипов Азим Шукурович 1951 Шофиркон тумани “Азим Шофиркон юлдузи” фермер хўжалиги раҳбари Шофиркон тумани
3. Мавлонов Шавкат Тешаевич 1960 Пешку тумани ҳокими Пешку тумани
4. Останов Раззоқ Маpизаевич 1954 Аму-Бухоpо машина каналини ишлатиш вилоятлаpаpо бошқаpмаси бошлиғи Бухоро шаҳри
5. Тураев Рустам Худайберганович 1948 Олот тумани 7-Олимпия спорт мактаб-интернати директори Олот тумани
6.

Эсанов Муҳиддин Турдиевич

1952 Бухоро вилояти ҳокими Бухоро шаҳри
ЖИЗЗАХ ВИЛОЯТИ
1. Бабабеков Абдусаттар Рахманович 1972 Дўстлик тумани ҳокими Дўстлик тумани
2. Искандаров Тургун Хасанович 1965 Жиззах шаҳри “Янги авлод” хусусий корхонаси раҳбари Жиззах шаҳри
3. Исмаилов Сайфиддин Умарович 1959 Жиззах вилояти ҳокими

Жиззах шаҳри

4. Тилабов Азим Искандарович 1971 Ғаллаорол тумани ҳокими Ғаллаорол тумани
5. Тураева Гулнора Мамадалиевна 1964 Жиззах вилояти ҳокими ўринбосари, хотин-қизлар қўмитаси раиси Жиззах шаҳри
6. Эшматов Анорбой Аббасович 1958 Жиззах вилояти фермерлар Кенгаши раиси, Жиззах вилояти Пахтакор туманидаги “Анвар” фермер хўжалиги бошлиғи Пахтакор тумани
НАВОИЙ ВИЛОЯТИ
1. Менликулов Алим Кушенович 1963 Томди тумани Керизбулоқ ширкат хўжалиги раиси Томди тумани
2. Сатторова Гулчеҳра Хайитовна 1961 Кармана туманидаги 4-умумий ўрта таълим мактаби директори   Кармана тумани
3. Турдимов Эркинжон Оқбутаевич 1969 Навоий вилояти ҳокими Навоий шаҳри
4. Турсунов Кобул Бекназарович 1964 Нурота тумани ҳокими Нурота тумани
5. Умаров Фахритдин Саматович 1964 Учқудуқ тумани ҳокими Учқудуқ тумани
6. Ўроқов Исомидин Барноевич 1958 Навоий вилояти Фермерлар Кенгаши раиси, Навбаҳор тумани “Мартабали” фермер хўжалиги раҳбари Навбаҳор тумани
НАМАНГАН ВИЛОЯТИ
1. Бозаров Хайрулло Хайитбаевич 1976 Мингбулоқ тумани ҳокими Мингбулоқ тумани
2. Каимов Носиржон Закиржанович 1972 Тўрақўрғон тумани ҳокими Тўрақўрғон тумани
3. Максудов Мухаммаджон 1957 Ўзбекистон миллий телерадиокомпнияси Наманган вилояти телерадиокомпаниясининг директори Наманган шаҳри
4. Маткаримов Пахридин Жураевич 1965 Наманган муҳандислик-педагогика институтининг ректори Наманган шаҳри
5. Муминов Солижон Джалилович 1970 Наманган вилоят соғлиқни сақлаш бошқармаси бошлиғи Наманган шаҳри
6. Юсупов Баходир Турсунович 1961 Наманган вилояти ҳокими Наманган шаҳри
САМАРҚАНД ВИЛОЯТИ
1. Бердиева Зайнаб Файзиллаевна 1961 Каттақўрғон тумани 20-мактаб директори   Каттақўрғон тумани
2. Жўраев Абдумўмин Суннатович 1961 Пайариқ тумани ҳокими Пайариқ тумани
3. Кабулниязов Ёлкин Шукруллаевич 1977 “JV MAN Auto-Uzbekistan” масъулияти чекланган жамияти кўшма корхонаси бош директори Самарқанд шаҳри
4. Мирзаев Зойир Тоирович 1968 Самарқанд вилояти ҳокими Самарқанд шаҳри
5. Раббимова Нигора Исаевна 1964 Самарқанд вилояти ҳокими ўринбосари, хотин-қизлар қўмитаси раиси Самарқанд шаҳри
6. Садиков Норкул Саидович 1965 Самарқанд вилояти архитектура ва қурилиш Бош бошқармаси бошлиғи-вилоят бош архитектори Самарқанд шаҳри
СИРДАРЁ ВИЛОЯТИ
1. Ашурматов Ойбек Шодмонкулович 1966 Сирдарё вилояти ҳокими Гулистон шаҳри
2. Каратаев Икрам Ташпулатович 1962 Сайхунобод тумани Фермерлар кенгаши раиси Сайхунобод тумани
3. Кудратов Арипжан Нормаматович 1958 Сирдарё вилояти кўп тармоқли болалар тиббиёт маркази кардиоревматология бўлими мудири  Гулистон шаҳри
4. Кудратов Исроил Турсунбаевич 1962 Янгиер шаҳар ҳокими Янгиер шаҳар
5. Чинибеков Хуснитдин Кучкарович 1958 Ховос тумани ҳокими Ховос тумани
6. Шаимов Мирзахмат Исматович 1953 “Сирдарё иссиқлик электр станцияси” очиқ акциядорлик жамияти бош директори Ширин шаҳри
СУРХОНДАРЁ ВИЛОЯТИ
1. Арипова Шохида Рахматовна 1958 Термиз шаҳар 4-сонли ихтисослаштирилган умумтаълим мактаб-интернати директори   Термиз шаҳри
2. Мамараимов Тожимурод Нормуродович 1957 Сурхондарё вилояти ҳокими Термиз шаҳри
3. Ортиков Бахтияр Бегимкулович 1975 Ангор тумани ҳокими Ангор тумани
4. Умидов Шокиржон Уралович 1977 Бойсун тумани ҳокими Бойсун тумани
5. Хайдаров Мамат Эшкулович 1960 Термиз давлат университети ректори

Термиз шаҳри

6. Хидиров Очилди Гулатович 1956 Сариосиё тумани “Ўзбекистон” қишлоқ фуқаролар йиғини раиси   Сариосиё тумани
ТОШКЕНТ ВИЛОЯТИ
1. Баратова Сайёра Рахматовна 1960 Юқори Чирчиқ тумани кўп тармоқли марказий поликлиника бош шифокори Юқори Чирчиқ тумани
2. Варисова Максуда Азизовна 1961 Зангиота тумани Назарбек қишлоқ врачлик пункти мудири Зангиота тумани
3. Насиров Ренат Усманович 1954 “Олмалиқ кон-металлургия комбинати” акциядорлик жамияти Қалмоқир кон бошқармаси Шарқий карьери бошлиғи Олмалиқ шаҳри
4. Норбўтаев Равшан Мамараимович 1972 Янгийўл тумани ҳокими Янгийўл тумани
5. Пирматов Рашид Хусанович 1964 “Ўзбекистон металлургия комбинати” очиқ акциядорлик жамияти муҳандислик маркази раҳбари - бош муҳандис ўринбосари Бекобод шаҳри
6. Усманов Ахмад Тугилович 1957 Тошкент вилояти ҳокими Тошкент шаҳри
ФАРҒОНА ВИЛОЯТИ
1. Бутаев Абдурашид Якубович 1958 Олтиариқ тумани ҳокими Олтиариқ тумани
2. Ганиев Шухрат Мадаминович 1968 Фарғона вилояти ҳокими Фарғона шаҳри
3. Кавланова Камила Анваровна 1962 Тошлоқ тумани ҳокимининг ўринбосари, хотин-қизлар қўмитаси раиси Тошлоқ тумани
4. Мажидов Рустамали Ахмадалиевич 1965 Бешариқ тумани “Рапқон” болалар ва ўсмирлар спорт мактаби директори Бешариқ тумани
5. Сидикова Энахон Абдурахимовна 1954 Ўзбекистон Ёзувчилар уюшмасининг Фарғона вилоят бўлими раҳбари Фарғона шаҳри
6. Юлдашев Шарипджон 1949 “Қўқон механика заводи” очиқ акциядорлик жамияти директори Қўқон шаҳри
ХОРАЗМ ВИЛОЯТИ
1. Абдикаримова СайёраСапаевна 1963 Хоразм вилояти ҳокимининг ўринбосари, хотин-қизлар қўмитаси раиси

Урганч шаҳри

2. Бобожонов Пўлат Раззақович 1961 Хоразм вилояти ҳокими

Урганч шаҳри

3. Курбанов Ўктамбой Кучкорович 1960 Ҳазорасп тумани ҳокими Ҳазорасп тумани
4. Ражабов Шарипбой 1952 Боғот тумани “Боғот” фермер хўжалиги бошлиғи Боғот тумани
5. Рузметов Эгамберган 1946 Ўзбекистон фахрийларини қўллаб-қувватлаш “Нуроний” жамғармаси Урганч шаҳар бўлими раиси Урганч шаҳри
6. Тажиев Бахадир Садуллаевич 1958 Хоразм вилояти фермерлар Кенгаши раиси Урганч шаҳри
ҚАШҚАДАРЁ ВИЛОЯТИ
1. Абдиев Суюн Мажитович 1955 Қарши туманидаги “Тараққиёт агротехсервис ҳамкор” муқобил машина трактор парки бошлиғи

Қарши тумани

2. Абраров Исломиддин Джамолович 1974 Шаҳрисабз технология касб-ҳунар коллежидиректори Шаҳрисабз тумани
3. Базаров Абдимурат 1942 Қашқадарё вилояти Қамаши туманидаги “Бозор ўғли Абди” фермер хўжалиги раҳбари Қамаши тумани
4. Оманов Абдушкур Овчиевич 1962 Деҳқонобод тумани ҳокими Деҳқонобод тумани
5. Рузиев Зафар Шаропович 1964 Қашқадарё вилояти ҳокими Қарши шаҳри
6. Холбоев Нормумин Яхшиевич 1976 Касби тумани ҳокими Касби тумани
ТОШКЕНТ ШАҲРИ
1. Гаибназаров Боходир Рихсиалиевич 1970 Олмазор тумани ҳокими Тошкент шаҳри
2. Дадаходжаев Фаррух Саидахмедович 1949 “Тошкент йўловчи вагонларни қуриш ва таъмирлаш заводи” акциядорлик жамияти бошқаруви раиси Тошкент шаҳри
3. Низамходжаев Зайниддин Махаматович 1954 В.Воҳидов номидаги Республика ихтисослаштирилган жарроҳлик маркази
бўлими мудири
Тошкент шаҳри
4. Усманов Рахманбек Джахангирович 1960 Тошкент шаҳар ҳокими Тошкент шаҳри
5. Хикматов Хайрулла  Хикматович 1947 Олмазор туманидаги “Ачаобод” маҳалла фуқаролар йиғини раиси Тошкент шаҳри
6. Шин Агрепина Васильевна 1958 Тошкент ахборот технологиялари касб-ҳунар коллежи директори Тошкент шаҳри

 

 2. Мазкур қарор оммавий ахборот воситаларида эълон қилинсин.

Марказий сайлов комиссияси Раиси                      М.Абдусаломов

Тошкент шаҳри, 
2015 йил 15 январь 


Русский | O'zbekcha

Copyright © 2005 O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlisining Senati